HomeVijestiHrvatskaZelena akcija pokreće kampanju „Srpanj bez plastike“

Zelena akcija pokreće kampanju „Srpanj bez plastike“

Nakon pet godina kampanja za smanjenje jednokratne plastike, Zelena akcija i ove godine nastavlja sa zagovaračkim i edukativnim aktivnostima kojima obilježava globalnu borbu protiv onečišćenja jednokratnom plastikom. Iako se trenutno očekuje prvi mali pomak u zakonodavstvu, izazovi i pitanja koji su pred nama bili prije pet godina ostaju isti – kako i čime zamijeniti ovisnost društva o jednokratnoj plastici, kako to ostvariti i kojim putem krenuti?

Kampanja se odvija u okviru nacionalne kampanje „Zajedno bez plastike” koju Zelena akcija provodi u suradnji s Udrugom za zaštitu prirode i održivog razvoja Sunce iz Splita, kao i u okviru europske kampanje #WeChooseReuse u suradnji s pokretom Break Free From Plastic.

Problematika korištenja jednokratne plastike tematizirat će se atraktivnim performansom koji će se održati u četvrtak 1. srpnja povodom početka obilježavanja kampanje „Srpanj bez plastike”.  Performansom će se p(r)ozvati Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja da bude što ambicioznije te ne propusti priliku da Hrvatska kao država članica EU postane primjer uspješnih mjera za postizanje ciljeva EU Direktive o smanjenju jednokratne plastike.

U suradnji s Art Park Zagreb, 13. srpnja s početkom u 17 sati, u Parku Ribnjak održat će se niz edukativnih aktivnosti za građan(k)e s ciljem promocije sustava za ponovnu uporabu kao odgovora na onečišćenje jednokratnom plastikom. Edukativne aktivnosti uključuju postavljanje izložbe SINGLE USE VS. REUSE, edukativni kviz o jednokratnoj plastici s vrijednim nagradama te projekciju filmova „Priča o plastici / Story of Plastic” i „Naše more smeća / Notre Mer de Déchets“. Nakon toga slijedi kratki razgovor o tome gdje stoji Hrvatska po pitanju borbe protiv onečišćenja plastikom.

 

izvor: eko vjesnik

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments