RK NEXE pobijedio GRK Varaždin 1930 s 32:26

Facebook
Twitter
Pinterest

RK Nexe jučer je pobijedio na gostovanju u Varaždinu GRK Varaždin 1930 – rezultatom 32:26 u prvenstvenoj utakmici 7. kola Paket 24 Premijer lige – Lige za prvaka.

Pobjeda Gromova na gostovanju u Varaždinu protiv vrlo mlade i čvrste ekipe koja je odlično parirala u prvom dijelu utakmice i otišla na odmor s minimalnim zaostatkom (14:15). Očito je nedjeljni derbi protiv Sesveta ostavio traga na našim igračima koji su i energetski ali i emocionalno u prvom poluvremenu djelovali pomalo prazno. Unatoč dobrom otvaranju i vodstvu od 2:0, mladi su se Varaždinci pokazali kao tvrd orah i vješto koristili sve naše nesmotrenosti i dekoncentraciju te poprilično mekanu igru u obrani.

U nastavku evidentno bolja i energičnija igra urodila je vrlo brzo plodom. Na vratima je Kuzmanovića, koji je u prvih 30 minuta upisao 4 obrane, zamijenio Radovanović i s nekoliko obrana unio sigurnost i omogućio našem napadu da s nekoliko lakih pogodaka u 45. minuti ode na +5 (19:24). Proradio je i napad  RK NEXE-a koji je nametnuo ritam koji mladi Varaždinci nisu mogli pratiti. Iako je utakmica već praktički bila riješena, uslijedilo je nekoliko nepotrebnih isključenja pa su domaći rukometaši mini serijom 3:0 smanjili rezultat na 26:30, no iskustvo je ipak presudilo i do kraja susreta zabijamo još dva pogotka za konačnih 26:32.

U subotu NEXE-u u goste stiže ekipa Poreča.