Poraz NEXE-a u doigravanju za prvaka Hrvatske – PPD-u Zagreb 30. titula

Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

U prepunoj sportskoj dvorani OŠ kralja Tomislava jučer je odigrana prvenstvena utakmica 2. kola Doigravanja za prvaka Paket24 Premijer hrvatske rukometne lige. Rukometaši NEXE-a još su jednom doživjeli poraz od ekipe PPD-a Zagreb, koja je jučerašnjom pobjedom stigla do potrebnih 6 bodova i osovojila svoj jubilarni 30. naslov prvaka Hrvatske. Zagrebaši su gotovo cijelu utakmicu imali vodstvo koje je u nekoliko navrata iznosilo i velikih 6 pogodaka prednosti, no našički se rukometaši nisu predavali. Prednost Zagreba 5 minuta prije kraja istopila se na samo jedan pogodak, tako da je utakmica u svojoj samoj završnici ponovno ponudila pravi triler. U 58. minuti NEXE je pri rezultatu 24:26 imao priliku iz sedmerca ponovno smanjiti zaostatak na samo jedan pogodak, no mladi vratar Zagreba Matej Mandić uspio je obraniti udarac Melića, a odmah nakon sedmerca i pokušaj Markušića koji je uhvatio odbijenu loptu, tako da se rezultat do kraja susreta nije promijenio. Po završetku utakmice uslijedila je ceremonija dodjele pehara i medalja prvacima i viceprvacima koje su uručili predsjednik i tajnik HRS-a Tomislav Grahovac i Damir Poljak te povjerenik natjecanja Ante Ančić. Unatoč porazu treba čestitati našičkim rukometašima na još jednoj dobroj sezoni u domaćem prvenstvu i Kupu, iako će i ove godine u svoje klupske vitrine spremiti “male kante”. Za njih ova duga i iscrpljujuća sezona još nije završila, naime ekipa sutra kreće put Lisabona gdje će u subotu i nedjelju biti odigran završni turnir EHF Europske lige. NEXE će u subotu u 16 sati igrati protiv branitelja naslova i svjetskog klupskog prvaka Magdeburga u prvom polufinalnom susretu.

Tekst: Danko Justić