Oslabljeni NEXE poražen na gostovanju u Njemačkoj – SC Magdeburg – RK NEXE 32:26

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Rukometaši NEXE-a nisu uspjeli napraviti podvig na teškom gostovanju u Magdeburgu i sinoć su upisali i drugi poraz u grupnoj fazi EHF Europske lige. Slavila je  je domaća ekipa Magdeburga s 32:26 (19:14) i preuzela vodeću poziciju u grupi C. Objektivno gledajući, teško je bilo očekivati čudo s obzirom da je trener NEXE-a Branko Tamše na raspolaganju za jučerašnji ogled s vodećom ekipom Bundeslige imao tek 15 igrača od kojih je većina uoči završetka polusezone iscrpljena, a mnogi su i načeti ozljedama. Mladi vratar NEXE-a i kapetan hrvatske juniorske reprezentacije Dominik Kuzmanović tako je gotovo preko noći morao preuzeti ulogu prvog vratara momčadi. Kuzmanović je fantastično  odradio svih 60 minuta utakmice upisavši čak 16 obrana. Najefikasniji igrači u našoj momčadi bili su Fahrudin Melić s 8 i Halil Jaganjac sa 6 postignutih pogodaka. Tomislav Severec zabio je 4, a Marin Jelinić, koji je jučer proslavio rođendan, zabio je 3. U 53. minuti utakmice trener Branko Tamše zbog prigovora sucima zaradio je crveni karton pa je ostatak utakmice morao odgledati s tribine. Gromovi neće imati puno vremena za odmor jer već u petak u Našicama slijedi nova utakmica. U posljednjem 13 kolu Paket 24 Premijer hrvatske rukometne lige NEXE ” dočekuje  ekipu Varaždina 1930.

Tekst i foto: Danko Justić