Danas je održana 2. sjednica Općinskog vijeća Općine Donja Motičina na kojoj je, među 31 točkom dnevnog reda, prihvaćen polugodišnji izvještaj o izvršenju općinskog proračuna za ovu godinu, zatim prijedlog 2. izmjena i dopuna proračuna te izvješće načelnika Općine za prvih šest mjeseci.

Načelnik Željko Kovačević rekao je kako rebalans znači povećanje proračuna za 200.000 eura, od kojih je 100.000 prihoda od kamenoloma i 100.000 od Osječko-baranjske županije za dječji vrtić u izgradnji. Što se tiče svoga izvješća istaknuo je kako se u Općini Donja Motičina puno radi i gradi što se i vidi. Raduje – rekao je – razvoj industrijske zone za
koju je Općina od Ministarstva regionalnog razvoja dobila 250.000 eura, a zahvaljujući kojima kreće s komunalnim opremanjem zone Topolinka. Na vrijednom radu načelniku i zaposlenicima Općine čestitali su vijećnici i predsjednica Općinskog vijeća Ružica Mikičić.
Pod pitanjima i prijedlozima, vijećnik Davor Vrabac (HDZ) pitao je što je s novim Domom DVD-a, a načelnik Željko Kovačević odgovorio kako je upravo ovih dana dobio povratnu
informaciju iz Ministarstva regionalnog razvoja i fondova Europske unije da je projekt Doma DVD-a prošao na natječaju te je za njega osigurano 1.320.000 eura. Nezavisni vijećnik Adam Knežević pitao je hoće li učenici dobiti radne bilježnice za novu školsku godinu, a načelnik odgovorio da su osigurana sredstva i za radne i za obične bilježnice.
tekst i foto: N.Pavlus

