Održana 1. utrka našičkom geološkom stazom

Facebook
Twitter
Pinterest

U organizaciji URT NEXE Team Našice danas je održana 1. utrka našičkom geološkom stazom. Uz strogo poštivanje svih epidemioloških mjera, gotovo 150 sudionika iz svih krajeva Hrvatske natjecalo se u dvije discipline – utrka Mali Dino duljine 9 km i Veliki Dino duljine 14 km. Start i cilj utrke bili su pored izvora u Seoni, a vrlo atraktivna trail staza bila je postavljena kroz šumu na obroncima Krndije. Prije početka utrke sve natjecatelje pozdravili su predsjednik URT NEXE Team Našice Tomislav Gall, načelnik Općine Donja Motičina Željko Kovačević te predsjednik Gradskog vijeća Grada Našica i dopredsjednik URT NEXE Team Našice Krešimir Kašuba. Svečanosti otvorenja nazočni su bili i zamjenik gradonačelnika Našica Krešimir Žagar, predsjednik Vijeća mjesnog odbora Grada Našica Josip Matek, direktor komunalnog poduzeća Našički park Hrvoje Žiha, glavni tajnik Sportske zajednice Osječko – baranjske županije Dubravko Ižaković i predsjednik Sportske zajednice Grada Našica Nikola Antolović.

U utrci Mali Dino na 9 km u ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Petra Zrinjan Šimag AK Zaprešić s vremenom 50:23, druga je bila mlada Nika Kuricek URT NEXE Team Našice koja je stazu istrčala za 50 minuta i 55 sekundi. Treće mjesto osvojila je Dijana Vanjek JVP Novska s vremenom 51:07.

U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Ivica Gelo iz Atletskog kluba Zaprešić s vremenom 37:33, drugi je bio Ivan Konjik URT NEXE Team koji je stazu istrčao za 38 minuta i 34 sekunde, a treće je mjesto pripalo Darku Topaloviću s vremenom 40:35.

Kod muškaraca najbrži je bio Luka Horvat iz Našica član kluba 3MAX iz Zagreba koji je stazu istrčao za 56 minuta i 7 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Vedran Rožić iz Donjeg Miholjca s vremenom 1:01:58, a treći je bio Stjepan Čošić iz Atletskog kluba Maraton Vukovar koji je stazu istrčao za jedan sat tri minute i četrdesetdvije sekunde. Najbolje plasirani domaći trkač bio je Dejan Perasić URT NEXE Team Našice s vremenom 1:04:25 koji je u ukupnom poretku zauzeo 6. mjesto, a u svojoj dobnoj kategoriji ( 40 – 44 godine) zauzeo je 2. mjesto. U istoj dobnoj kategoriji Josip Ergović RK NEXE zauzeo je 5. mjesto s vremenom 1:14:09

U utrci Veliki Dino na 14 km kod žena najbrža je bila Sonja Sabo iz Đakova (1:08:56), drugo mjesto osvojila je Našičanka Maja Domnjak Lelić (1:11:00), a treća je bila Kristina Temšek iz Atletskog kluba Zaprešić (1:12:51). Od domaćih natjecateljica Ivana Šafar zauzela je 6. mjesto, Nikolina Kerep (URT NEXE Team) bila je sedma, Valerija Šimić bila je deseta, a Ines Toth dvanaesta.

Pehare, medalje i nagrade sponzora te simpatične plišane dinosaure najuspješnijim je natjecateljima uručio predsjednik URT NEXE Team Našice Tomislav Gall, koji se na kraju zahvalio svim članovima udruge koji su pomogli u organizaciji utrke, kao i članovima Gorske službe spašavanja te Udruge starih sportova Slavonac Našice.

Tekst i foto: Danko Justić