Gromovi pobjedom osigurali grupnu fazu EHF Europske lige

Facebook
Twitter
Pinterest

U fantastičnoj atmosferi Gromovi slavili i osigurali nastavak natjecanja

Rukometaši Nexea izborili su plasman u grupnu fazu natjecanja EHF Europske lige nakon što su sinoć, u uzvratnom susretu 2. pretkola pobijedili poljski sastav KS Azoty Pulawy sa 35:27, poluvrijeme 16:13, nadoknadivši tako poraz od šest golova razlike iz prve utakmice.
U redovima Nexea najbolji su bili Fahrudin Melić s devet, Luka Moslavac s osam, te Marin Jelinić sa sedam golova, dok je Car upisao 9 obrana.
Gromovi su pokazali da su kvalitetnija momčad od poljskog Azoty Pulawya, ali i dokazali da je ona prva utakmica u Poljskoj bila loš dan.

Iako je utakmica odigrana u kasnom večernjem terminu, tribine su bile popunjene do posljednjeg mjesta, a navijanje kakvo bi svaka momčad samo poželjeti mogla. I kako su u najavi kroz tjedan sami igrači isticali, nemoguće nije bila opcija – kompletna je momčad od prvog do zadnjeg igrača ostavila srce na terenu i vjerovala u pobjedu. Početak utakmice protekao je dosta nervozno s obje strane. Ni jedna se ekipa nije uspjela odmaknuti na više od jednog pogotka, sve do 26. minute kada su Gromovi poveli s 13:11, do kraja poluvremena imali su u jednom trenutku prednost od četiri pogotka, ali na odmor se odlazi s tri. No, da će se utakmica razvijati baš u tom smjeru, Našičani su pokazali odmah na otvaranju drugog dijela – zaigrali su još čvršće i jače u obrani i konstantno povećavali svoju prednost. U samo četiri minute nastavka dostigli su prednost Poljaka (20:14), a do kraja susreta tri puta poveli i s osam pogodaka prednosti. 19 sekundi prije kraja susreta Tomislav Severec je zakucao loptu u mrežu za velikih +9 (35:26), a Poljaci su preko Przybylskog još jedino mogli samo ublažiti poraz kojim je završila njihova europska epizoda.

Barišić Jaman oprostio se od aktivnog igranja rukometa

Prije početka utakmice predsjednik kluba Josip Ergović uručio je uramljeni dres s brojem 9 Saši Barišiću Jamanu koji se oprostio od aktivnog igranja rukometa, a svoju će sportsku karijeru nastaviti kao trener druge momčadi koja se natječe u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi sjever.