HomeVijesti„Crveni križ u zelenom okviru – trening za trenere“

„Crveni križ u zelenom okviru – trening za trenere“

Hrvatski Crveni križ organizirao je edukaciju „Crveni križ u zelenom okviru – trening za trenere“ u Edukacijskom centru HCK-a u Zagrebu na kojoj su sudjelovale dvije naše volonterke – Ema Jović i Rea Minarek.

Polaznici edukacije osposobljavali su se u području klimatskih promjena, izvanrednih situacija, mentalnog zdravlja, prve pomoći te kako navedene teme predstaviti djeci i mladima prema programu HCK-a („Sigurnije škole i vrtići“, „Crveni križ u zelenom okviru“ te „Odgoj za humanost od malih nogu“) uz sudjelovanje na radionicama namijenjenim mladima; Ugljični otisak, Razvrstavanje otpada, Staklenički plinovi te Klimatske promjene i Jadransko more.

Cilj je izravno utjecati na razvoj svijesti o klimatskim promjenama i njihovu utjecaju na svakodnevni život te potaknuti djecu i mlade, ali i odrasle na pozitivne promjene u društvu.

izvor: GD CK Našice

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments