Zoran Vakula, naš najpoznatiji meteorolog jučer je posjetio Osnovnu školu kralja Tomislava i održao zanimljivo predavanje o vremenu i klimi. Učenici predmetne, ali i razredne nastave imali su priliku saznati kako nastaju padaline, koja je razlika vremena i klime te zašto je Zemlja sve toplija. Posebno je zanimljiva bila priča o tome kako napraviti privatni oblak, gdje nastaje duga i zašto je Zemlja zimi najbliže Suncu.
Učenici škole poznatog meteorologa dočekali su sa zanimljivim igrokazom “Kišobran” koji su pripremile učiteljica kemije Nataša Kruljac Matea Bošnjaković i učenici sedmih razreda: Lora Kiralj Januzović, Luka Grahovac, Zara Rinčić, Zoja Ličinić, Antonio Barušić, Sara Prodanović, Franka Trcović, Ana Tomljanović, Sebastian Buha i Petar Formbaher.
Gostovanje je održano u sklopu projekta “O vremenu, klimi i još koječemu…” koji provode učiteljice Matea Bošnjaković, Nataša Kruljac i Ivana Mesić Kiš.

