URT “Nexe Team” Našice osvaja medalje

U Osijeku je održana utrka Sunset run koja spaja sva 3 osječka mosta. Organizirana je u dvije discipline, 7 i 14 kilometara, i bila je humanitarnog karaktera. Donirana i prikupljena sredstva bit će uplaćena Udruzi za terapijsko, rekreacijsko i sportsko jahanje „MOGU“ iz Osijeka. Na utrci su sudjelovali i članovi URT Nexe Team Našice. Ultramaratonac i trener škole trčanja URT Nexe Team Našice Damir Mesec osvojio je drugo mjesto dok su utrku uspješno završili Mario Pavičić, Ivana Devald, Žana Bilandžić, Zdenko Grahovac, Branka Grahovac, Monika Bizik i Dragan Jović . Treću godinu zaredom održan je i Kuruzni labirint trail, utrka koji je omogućila brojnim natjecateljima istraživanje divljine na lijevoj obali Drave i močvarnih područja prostrane Baranje, koji su, ovisno o fizičkoj kondiciji, mogli birati između staza dugih 6, 14 ili 23 kilometra. Ana Tomaić_Bernat na utrci od 23 km osvojila izvrsno drugo mjesto dok je veteran Duško Panjković u vrlo jakoj konkurenciji puno mlađih trkača osvojio četvrto mjesto. Iz URT Nexe Team Našice poručuju da su izuzetno zadovoljni sa Školom trčanja i polaznicima mlađih kategorija kojih je sada 20-tak te broj polaznika kontinuirano raste iz mjeseca u mjesec. Oni marljivo treniraju i po preporuci trenera Damira Meseca možemo vrlo brzo očekivati da će započeti sa trkačkim natjecanjem s drugim vršnjacima gdje se očekuju dobri rezultati. Odaziv mladeži u Školu trčanja dokaz je da trčanje u Našicama ima budućnost.
tekst: Robert Rigo