HomeVijestiNašiceUdruga slijepih organizirala zanimljivu radionicu

Udruga slijepih organizirala zanimljivu radionicu

Udruga slijepih Našice i Hrvatski savez slijepih, u restoranu Egghus, organizirali su radionicu „Podrži, osnaži na sretniju starost se odvaži“. 

U radionici je sudjelovalo dvadesetak osoba podijeljenih u dvije grupe. Prvu su činile osobe s oštećenjem vida i članovi Udruge iz Našica, a drugu njegovatelji koji brinu i rade s osobama s oštećenjem vida te predstavnici Grada Našica.

U radionici su i ime Grada sudjelovali – gradonačelnik Krešimir Kašuba i pročelnica Magdalena Vidaković-Gelenčir. Kako su istaknuli, svojim djelovanjem žele utjecati na podizanje razine pristupačnosti, komunikacije i prilagodbe prema osobama s oštećenjem vida.

Gradonačelnik pohvalio rad Udruge slijepih 

– Zahvaljujem predsjednici Tatjani Beli na pozivu, ali i svemu što radi za Udrugu slijepih Našice koju vodi srcem i dušom. To se vidi i na ovakvim okupljanjima, gdje smo čuli brojne pohvale i drugih sudionika. Grad Našice daje apsolutnu podršku Udruzi. Trudimo se maksimalno raditi i na infrastrukturi za podizanje kvalitete života slijepih osoba i osoba sa oštećenjem vida. Sukladno tome postavljene su brojne arhitektonske barijere na velikom dijelu ulica u gradu. Također rad Udruge potpomažemo sufinanciranjem kroz javne pozive i natječaje te sredstvima iz Mjesnog odbora, kojima smo u 2025. godini izdvojili oko 2.000 eura. – rekao je gradonačelnik Kašuba.

Radionice su se odvijale paralelno i tako se osigurala veća sigurnost i motivacija za sudionike svake skupine.

U Udruzi zadovoljni odazivom i temom 

– Rezultat same radionice poticaj je osobama s oštećenjem vida na aktivnije sudjelovanje u životnim izazovima kao i informiranost o novim pomagalima i tehnikama za lakše snalaženje. Njegovatelji su razmijenili svoja iskustva i mišljenja jer je svaki pristup individualan. Dobili su i bolje stručne smjernice, podršku i informacije o mogućnostima uključivanja u aktivnosti lokalne zajednice. – rekla je predsjednica Udruge slijepih Našice Tatjana Bela. Zahvalila je Hrvatskom savezu slijepih na održavanju radionice, a predstavnicima Grada Našica, članovima i njegovateljima na sudjelovanju.

 

Ninoslava Pavlus / izvor: Grad Našice

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments