Svečani prijem učenika i mentora

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

U sklopu programa proslave Dana Grada Našica, danas je na ljetnoj pozornici pored dvorca Pejačević gradonačelnik Krešimir Kašuba upriličio svečani prijem učenika i mentora – sudionika državnih natjecanja. Čestitajući istaknutim učenicima i njihovim metorima iz četiri osnovne i jedne srednje škole na zapaženim rezultatima koje su postigli na raznim natjecanjima na županijskoj i državnoj razini, gradonačelnik im je uručio i prigodne darove. U ime svih nagrađenih učenika i njihovih mentora, gradonačelniku je zahvalio ravnatelj SŠ Isidora Kršnjavog Našice Željko Filjak, a za sve je nazočne upriličen i prigodan domjenak.

OŠ kralja Tomislava Našice

Na međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar u organizaciji udruge Suradnici u učenju uz podršku MZO u 10% najboljih plasirali su se:

Franka Trcović s mentoricom Ljiljanom Kubaša

Erin Katarinček s mentoricom Marinom Bukvić

Josip Lamot s mentoricom Zrinkom Pinter

Samuel Vrekalović s mentoricom Zrinkom Pinter

Marian Kuric s mentoricom Marijom Ivanković

Luka Djedović s mentoricom Marijom Ivanković

Andrija Žiha s mentoricom Marijom Ivanković – riješio je 100% te je 1. u državi

Na međunarodnom natjecanju iz matematike Klokan bez granica u organizaciji Hrvatskog matematičkog društva u 10% najboljih plasirali su se:

Petar Formbaher, s mentoricom Ljiljanom Kubaša

Filip Knežević s mentoricom Jasminom Vidaković

Ivan Vučemilović s mentoricom Majom Simel Bošnjaković

Petar Švenda s mentoricom Andreom Čavajda

Roko Šarlija s mentoricom Jelenom Šimunović Antunović

Marta Ivanušec s mentoricom Blaženkom Vrlja

Johana Perković s mentoricom Andreom Čavajda

Luka Djedović s mentoricom Andreom Čavajda

Leo Graovac s mentoricom Martinom Strapač

Filip Topalović s mentoricom Martinom Strapač

1. mjesto – Jakov Ivanišić s mentoricom Brankom Lovošević

Sudjelovanje na državnoj smotri Lidrano:

Marija Bogdanić, 5.b s mentoricom Brankom Turza 4.

Na međunarodnom natjecanju u poznavanju engleskog jezika Hippo Olympiad 3. mjesto na državnoj razini osvojili su:

Ena Bobek, 5.c s mentoricom Monikom Sobodić

Luka Djedović, 8.b s mentoricom Anom Katruša

9. mjesto na državnom natjecanju iz stolnog tenisa, mentorica prof. Đurđica Mašić:

Roko Mihovilović Baksa, 6.b

David Štrk, 8.c

Tin Mikulučić, 8.d

Roko Potolovec, 8.c

9. mjesto na državnom natjecanju u rukometu, u kategoriji 7. i 8. razreda, mentor prof. Marko Žigić:

  • Ivan Čeme

  • Leo Graovac

  • Gabrijel Dević

  • Antonio Pritišanac

  • Noa Đurinović

  • Ivano Krivošija

  • Filip Topalović

  • Ivano Stojaković

  • Mislav Osječanin

  • Luka Brkić

  • Niko Stošić

  • Petar Barišić

  • Borna Tomljanović

  • Luka Barači

  • Manuel Bereš

    OŠ Dore Pejačević

Učiteljica Mirjana Šutalo Vulić i učenica Nina Papučić 6.d sudjelovale su u europskom eTwinnig projektu pod nazivom „Happy Birthday Beethoven“, a projekt je nagrađen europskom oznakom kvalitete.

OŠ Ivan Brnjik Slovak Jelisavac

DRŽAVNO NATJECANJE U BADMINTONU

Učenici: Josip Patila, Luka Kraljik, Domagoj Horvat i Kristijan Hlobik, 8. razred, mentor: Milenko Krolo

Srednja škola Isidora Kršnjavog

  • Informatika, Grga Maričić, 4. el, mentor Franjo Jusup, prof. (AZOO, 4. mjesto)

  • Matematika, Josip Hajpek, 4. pmg, mentor Zrinka Amidžić, prof. (AZOO, 21. mjesto)

  • Lidrano , Luka Koren, 3. pmg, Karlo Šalek, 3. pmg, mentorica Marina Pavičić, prof. (AZOO, smotra – nema osvojenog mjesta)

  • WorldSkills – Disciplina Računovodstvo, Filip Dendis, 4. a ek, mentorica Vesna Dudjak, prof. (ASOO, 9. mjesto)

  • WorldSkills – Disciplina Automehatroničar, Mihael Kovač, 3. str, mentor Marko Babić, prof. (ASOO, 3. mjesto)

  • Europa u školi 2022. – Valentina Matišić, 4. a OG, mentorica Marija Pepelko, prof. (Europski dom Zagreb, 9. mjesto)

  • Klokan bez granica – međunarodno natjecanje u matematičko-logičkom mišljenju – Mate Knežević, 2. TzR, mentorica Renata Pintar, prof. (Hrvatsko matematičko društvo, među 10% najboljih u RH)

  • Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja – (udruga Suradnici u učenju, Hrvatski savez informatičara, Visoko učilište Algebra, među 10% najboljih u RH)

Mate Knežević, 2. TzR, mentor: Zdenko Lovrić, prof.

Patrik Tot, 2. elektro, mentor: Josip Brkić, prof.

Ivan Vrekalović, 4. pmg, mentorica: Barbara Knežević, prof.

Lucija Kuzminski, 3. pmg, mentorica: Barbara Knežević, prof.

Ivan Cingell, 4. pmg, mentorica: Barbara Knežević, prof.

Marta Blagojević, 1. pmg, mentorica: Barbara Knežević, prof.

  • Državna razina – rukometBodin Hrkać, Predrag Serdar, Borna Fruk, Patrik Markanović, Stjepan Javorček, Antonio Božić, Marko Lovrić, Josip Kolarić, Tin Orešković, Tin Lovrić, Luka Teskera, Ivan Petrović, Alen Kotromanović, Stjepan Topalović, mentor Vilim Bosak, prof. (Hrvatski školski sportski savez, 5. mjesto)

  • Državna razina – badminton za učenike

         Gabrijel Bračko, Matej Ostrun, Mateo Kubala i Tomislav Topolovec, 4. b ek, mentorica Slađana Mihalj, prof. (Hrvatski školski sportski savez, 9. mjesto)

  • Državna razina – badminton za učenice

         Andrea Trošelj, 2. OG, Sara Knežević, 2. OG, Antonija Škrnjug, 2. OG i Ivana Kerovec, 4. PMG, mentorica Slađana Mihalj, prof. (Hrvatski školski                       sportski savez , 9. mjesto)

  • Državna razina – Šah – Patrik Tot 2. el, Josip Dundović, 2. str., Alen Rončević, 2. EL i Filip Dendis, 4. a ek, David Crnković, 2. trg, mentorica Slađana Mihalj, prof. (Hrvatski školski sportski savez, 9. mjesto)

  • Državno razina – stolni tenis za učenike

Luka Lukerić, 4. OG, Patrik Tičić, 4. EL, Šimun Vučemilović Jurić, 3. b EK i Patrik Pavić, 4. EL, mentorica Slađana Mihalj, prof. (Hrvatski školski sportski savez, 9. mjesto)

  • Međunarodni natjecateljski projekt „U školi otvorene kohezije – At the School of Opencohesion (ASOC)“ – učenice 4. b ek Božica Bjelokapić, Lorena Brajko, Ana Gašparić, Ana Holjenko, Veronika Zaspan, učenici 4. a ek Karla Brkić, Filip Dendis, Laura Klemenc, Petar Rinčić, Magdalena Strmečki, učenice 3. a ek Judita Gašparić, Nives Gvozdenović, Laura Kojić, Rea Markulić, Bojana Stojnović, učenice 3. b ek Iva Buljan, Jelena Galić i Stella Kovač, mentori Tanja Horvat, prof. i Lidija Lovrić, prof.

(Ministarstvo regionalnog razvoja RH i Europski fondovi RH u suradnji s Ministarstvom znanosti i obrazovanja RH, najuspješniji tim u RH i jedan od dva najuspješnija tima u Europi)

Osnovna glazbena škola Kontesa Dora Našice

  1. Nuo Cheng – glasovir, učiteljica Darija Vlajnić

– 3. međunarodno pijanističko natjecanje online Pianofest Bitola 2021. (Bitola, Makedonija) – 1. nagrada i 1. mjesto sa ukupno 99 od mogućih 100 bodova.

– međunarodno online natjecanje ”Golden Piano Talents” – 1. nagrada – GRAND PRIZE (97 boda) i posebna nagrada za izvođenje Czerny skladbe

– II. online međunarodno natjecanje ”Gloria Artis Music Competition” (Beč, Austrija) – I. nagrada

– 1. državno pijanističko natjecanje Damir Sekošan (Osijek, Hrvatska) – I. nagrada s osvojenih 97,83 boda

2. Lejla Ćatić – glasovir, učiteljica Sanja Vazdar

– 2. međunarodno natjecanje ”Dugoselski nocturno” (Dugo Selo, Hrvatska) – 2. nagrada s 87 bodova

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija): 1. nagrada s osvojenih 95 bodova

– 9. međunarodno natjecanje Fantast 2022., održano u Bečeju (Srbija) – 1. nagradu s osvojenih 98 bodova

3. Iva Hlavati – flauta, učiteljica Ivana Sklepić, korepetitorica u solo kategoriji: Barbara Bumba

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija): 2. nagrada s osvojenih 93,8 bodova

– učenica je na istom natjecanju u disciplini duo flauta osvojila 2. nagradu s 92,5 bodova

4. Nicole Grašić – flauta, učiteljica Ivana Sklepić

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija): 2. nagrada s 92,5 bodova u disciplini duo flauta

5. Stjepan Vračarić – klarinet, učitelj Ivan Krajačić, korepetitor: Barbara Bumba

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija) – u disciplini klarinet osvojio je 2. nagradu s 93.4 bodova

6. Zvonimir Vračarić – saksofon, učitelj Ivan Krajačić, korepetitor: Barbara Bumba

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija) – osvojio je 1. nagradu s 96 bodova u disciplini saksofon

7. Lada Krajačić – saksofon, učitelj Ivan Krajačić, korepetitor: Barbara Bumba

– VI. međunarodno natjecanje Sirmium Music Fest 2022. (Sremska Mitrovica, Srbija) – osvojila je 1. nagradu s 97,6 bodova

8. Fran Zavada – klavir, učiteljica Sanja Vazdar

– 25. međunarodno natjecanje mladih glazbenika DALEKI AKORDI (Split, Hrvatska) – osvojio je 2. nagradu s 53,33 boda

9. Gabriel Budoš – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 1. nagradu s 90,60 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 1. nagradu s 93,36 bodova

10. Antun Makov – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 2. nagradu s 80,20 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 2. nagradu s 88 bodova

11. Marko Flanjak – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 2. nagradu s 85,20 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 1. nagradu s 93,36 bodova

12. Gabriel Misbrener – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 3. nagradu s 78,20 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 2. nagradu s 88 bodova

13. Matej Buljan – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 2. nagradu s 86,00 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 1. nagradu s 91 bodom

14. David Amidžić – harmonika, učitelj Novica Todić

– na 12. Međunarodnom harmonikaškom natjecanju – Accordion fest (Daruvar, Hrvatska) – učenik je osvojio 2. nagradu s 84,40 bodova

– na međunarodnom festivalu ”Muzičko proleće Smederevo” (Smederevo, Srbija) – učenik je osvojio 1. nagradu s 90 bodova

15. Lana Prišć – tambura, učitelj Dean Kopri, korepetitor: Sanja Vazdar

– 9. međunarodno natjecanje Fantast 2022., održano u Bečeju (Srbija) – 1. nagrada u disciplini tambura s osvojenih maksimalnih 100 bodova (Laureat u disciplini tambura – u svim kategorijama)

Tekst i foto: Danko Justić

Čestitke slušatelja

Vjenčanja i godišnjice braka, rođendani i imendani prigodne su u kojima svojim najmilijima možete uputiti čestitku u emisiji „Čestitke slušatelja”.
„Čestitke slušatelja” u programu Radija Našice emitiramo četvrtkom i petkom u 17, a nedjeljom u 14 sati. Cijena čestitke je 15 kuna, mladencima darujemo snimku emitiranih čestitki.
Vidi više !

POSLJEDNJE OBJAVE

Jezični savjetnik

prof. Marija Pepelko

Imate li jezičnih pitanja, možete ih postaviti putem našeg obrasca.

03.02.2021.

10.02.2021.

17.02.2021.

24.02.2021.

Logo-RN-white

Postavite upit