HomeVijestiPrevaren kod kupnje dionica

Prevaren kod kupnje dionica

Policijska uprava osječko-baranjska priopćila je da je nepoznati počinitelj 9. listopada 2022. godine pristupio tzv. „Hard wallet“, digitalnom novčaniku 50-godišnjaka iz Osijeka, kojom prilikom je izvršio više transakcija kripto valutama. Vlasniku je nastala materijalna šteta oko 71.000,00 kuna.

S ciljem ulaganja u dionice i trgovanja putem Interneta, 60-godišnjak iz Osijeka od 8. lipnja do 3. rujna 2022. godine u dogovoru s tvrtkom iz Londona je na svoje računalo skinuo aplikaciju „Anydesk“ kako bi osobe iz navedene tvrtke u bilo kojem trenutku mogle pristupiti njegovom računalu. 60-godišnjak je u više navrata uplaćivao različite novčane iznose na račun tvrtke putem Internet bankarstva radi trgovanja s različitim dionicama. U svrhu lažnog ulaganja u dionice s računa 60-godišnjaka isplaćeno je oko 83.000,00 kuna, a čiji povrat sredstava oštećeni do danas nije dobio, niti je novac uložen u kupnju dionica na ime oštećenog.

„SKINUO“ MU NOVAC S BANKOVNOG RAČUNA
Na Njuškalu je u nedjelju 25-godišnjak iz Potnjana oglasio prodaju igrače gonzole. Putem „WhatsApp“ kontaktirala ga je nepoznata osoba i proslijedila mu link u koji je on unio svoje bankovne podatke koje je prevarant iskoristio i s računa mu skinuo oko 4.700,00 kuna.

TIJEKOM PROTEKLA 24 SATA ŠEST PROMETNIH NESREĆA
U protekla 24 sata na području Policijske uprave osječko-baranjske evidentirano je šest prometnih nesreća od kojih su u dvije prometne nesreće dvije osobe zadobile lake tjelesne ozljede, dok su ostale četiri prometne nesreće za posljedicu imale materijalnu štetu. Na području Belog Manastira dogodile su se tri prometne nesreće te po jedna na području Osijeka, Donjeg Miholjca i Đakova.

Tijekom 17. listopada evidentiran je jedan vozač osobnog automobila, jedan vozač bicikla i jedan vozač električnog romobila koji su bili pod utjecajem alkohola. Najveća prisutnost alkohola evidentirana je u 13,57 sati u Valpovu, kada je u nadzoru prometa zaustavljen 63-godišnjak iz Valpova, koji je upravljao biciklom. Obavljenim alkotestiranjem evidentirana mu je koncentracija od 2,31 promila alkohola u krvi.

Istoga dana u 16,40 sati u Osijeku, dogodila se prometna nesreća u kojoj je jedna osoba zadobila lake tjelesne ozljede. 28-godišnji Osječanin sudario se s drugim vozačem bicikla, a alkotestiranjem evidentirana mu je koncentracija od 2,18 promila alkohola u krvi. Za počinjene prekršaje predviđena je novčana kazna u iznosu 3.500,00 kuna.

 

izvor: PU osječko-baranjska

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments