Grad Našice kontinuirano ulaže u prigradska naselja što je važno, kako za lokalno stanovništvo, tako i za cjelokupan razvoj grada. Ovisno o potrebama i prioritetima u pojedinim naseljima, radi se na izgradnji i obnovi komunalne infrastrukture, prometnica i javne rasvjete.
Jedno od ulaganja svakako je i izgradnja nogostupa u Jelisavcu i Martinu koja je pri kraju i danas je počelo presvlačenje pripremljene podloge asfaltom. Radove je u pratnji pročelnika Magdalene Vidaković-Gelenčir i Matije Brkića obišao gradonačelnik Krešimir Kašuba:
– Radi se o nogostupu u Ulici Ivana Brnjika Slovaka u Jelisavcu koji gradimo fazno tijekom dvije godine. Sada je u tijeku asfaltiranje do skretanja u Ulicu Jana Žiške. Osim ovoga, u tijeku je i asfaltiranje nogostupa u Martinu u Ulici bana Jelačića od skretanja u Ulicu Antuna Sertića do kraja mjesta, a sljedeća faza obuhvatit će izgradnju nogostupa od Ulice Antuna Sertića do skretanja u Ulicu kneza Trpimira. S obzirom da se radi o vrlo prometnoj državnoj cesti, na prijelazu kod skretanja za Ulicu Antuna Sertića, na inicijativu mještana, bit će postavljen pješački semafor. – rekao je gradonačelnik.
Investicije je prokomentirao i predsjednik Mjesnog odbora Martin Miroslav Umiljanović:
– Mogu samo izraziti zadovoljstvo i reći da je ovo na neki način povijesni dan za ovu ulicu koja do sada nije imala nogostup. Jako je puno djece, promet je gust i ovo će zasigurno pridonijeti povećanju sigurnosti u prometu. –
Osim ovoga ulaganja, u Martinu je obnovljen društveni dom, a prošle godine počela je i gradnja svlačionica za NK Martin. Upravo pokraj nogometnog igrališta danas je uređeno i opremljeno i dječje igralište.
Grad Našice nastavit će s provođenjem konkretnih mjera i ulaganja kako bi svi građani imali jednake uvjete za kvalitetan život i rad.