NEXE u polufinalu Kupa Hrvatske

Facebook
Twitter
Pinterest

Rukometaši našičkog NEXE-a jučer su na svom terenu odigrali utakmicu četvrtfinala Kupa Hrvatske protiv ekipe Bjelovara i uvjerljivo pobijedili s 35:23. NEXE će tako ponovno  igrati na završnici rukometnog Kupa Hrvatske koja će od petka do nedjelje biti odigrana u Poreču. U polufinalu ih očekuje ekipa Sesveta protiv koje će snage odmjeriti u petak, 13. svibnja u 17 sati. U drugoj polufinalnoj utakmici igrat će Poreč i PPD Zagreb.

Bjelovarčani su prvih 15 minuta uspijevali držati priključak uz vodstvo NEXE-a koje nije prelazilo više od tri pogotka (8:5), no nakon toga Gromovi su pojačali ritam i usmjerili utakmicu prema željenom cilju. Već nakon prvih 30 minuta NEXE je napravio razliku od 8 pogodaka, a do kraja susreta zaostatak gostujuće ekipe popeo se na +12. Svjestan kvalitete i snage domaće ekipe, gostujući je trener pružio priliku svim igračima, posebice mladima, da barem malo zaigraju protiv igrača koje gledaju na televiziji (kada je to moguće).

Trener Branko Tamše također je dosta rotirao, a neki su igrači danas malo predahnuli, no svi koji su večeras dobili priliku, odlično su iskoristili svoju minutažu. Bilo je lijepih poteza i pogodaka, ali i obrana. Gostujući vratar Dino Hećimović nanizao ih je čak 13, dok je naš vratarski dvojac Radovanović – Kuzmanović utakmicu završio s identičnim učinkom, po 8 obrana svaki s tim da je Kuzmanović dva puta branio udarce sa sedam metara. Tomislav Severec bio je najefikasniji igrač u domaćoj ekipi sa 6 pogodaka, ali raspoloženi i raspucani bili su i ostali igrači.

Tekst: Danko Justić