Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest

Sinoć je u Našicama odigrana prva četvrtfinalna utakmica SEHA Gazprom lige. Rukometaši NEXE-a ugostili su super kvalitetnu momčad iz susjedne Mađarske, HC Telekom Veszprem i na žalost izgubili s 33:35. U našičkoj sportskoj dvorani nakon dužeg vremena ponovno je bila prava rukometna atmosfera, koju su zajednički kreirali domaći i gostujući navijači, uz neophodno poštivanje epidemioloških mjera, jer u dvoranu se moglo samo s valjanim EU COVID certifikatom. Prva službena utakmica na otvaranju nove sezone bila je više nego uzbudljiva – našički su rukometaši odlično odigrali veći dio prvog poluvremena i vodili s čak 5 pogodaka razlike, no uslijed brojnih tehničkih pogrešaka i nedostatka koncentracije, iskusna mađarska ekipa uspjela je poravnati rezultat, a do kraja prvog dijela i povesti s 4 pogotka prednosti. U nastavku nova uzbuđenja i pravi triler, jer NEXE je na oduševljenje navijača ponovno bio u prednosti, no do kraja susreta nije bilo dovoljno mirnoće i prva je utakmica pripala gostima. Uzvrat se igra u četvrtak, 26. kolovoza u Mađarskoj. Halil Jaganjac bio je najefikasniji igrač susreta s 10 postignutih pogodaka, a super efikasan bio je i Fran Mileta s 8 pogodaka.Vratari su ponovno podijelili posao – Moreno Car Upisao je 5, a Mihailo Radovanović 8 obrana.

Tekst: Danko Justić