HomeAktualnoNajviša vatrogasna priznanja Vlatku Gašiću i Marijanu Gajskom

Najviša vatrogasna priznanja Vlatku Gašiću i Marijanu Gajskom

U subotu je u Varaždinu proslavljena 160. obljetnica vatrogastva u Hrvatskoj. Na svečanoj sjednici Hrvatske vatrogasne zajednice kojoj je bio nazočan i potpredsjednik Vlade Tomo Medved,  vatrogascima su uručene nagrade i priznanja.

Nagradu za životno djelo, najviše državno vatrogasno odlikovanje za posebne zasluge u razvoju vatrogastva dobio je Vlatko Gašić, predsjednik Vatrogasne zajednice Našica i DVD-a Stipanovci. Gašić je dobio povelju i plaketu s likom Gjure Deželića. Priznanje za njegov dugogodišnji rad i zalaganje u vatrogastvu uručili su mu glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković i predsjednik Hrvatske vatrogasne zajednice Ante Sanader.
Posebno priznanje za požrtvovnost i nesebičnost dobio je Marijan Gajski, pripadnik JVP-a Našice koji je teško ozlijeđen pri gašenju požara u tvrtki Drava International.

Redakcijski tekst
Foto:Marijan Gajski

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments