HomeAktualnoNa grobljima nove staze, našičko ide u proširenje

Na grobljima nove staze, našičko ide u proširenje

Investicija je vrijedna preko 10.000 eura

Gradonačelnik Krešimir Kašuba u pratnji pročelnice Upravnog odjela za gospodarstvo i komunalni sustav Magdalene Vidaković-Gelenčir i pročelnika Upravnog odjela za investicije i prostorno planiranje Matije Brkića te direktora Našičkog parka d.o.o. Dražena Mićana danas je obišao investicije na grobljima u Našicama, Markovcu Našičkom i Velimirovcu. Na našičkom i markovačkom groblju izgrađene su staze, a na groblju u Velimirovcu podest za kontejner za odlaganje otpada. Nakon uklanjanja ruševnog objekta na ovom groblju bit će pripremljen teren za izgradnju još dva ovakva podesta. Vrijednost investicije za sva tri groblja je preko 10.000,00 eura.

U Našicama uskoro proširenje groblja

Zbog potrebe za proširenjem groblja prema prostornom planu napravljeno je 6 novih polja. Kako je rekao gradonačelnik Kašuba u dokumentaciju je uloženo 16.000,00 eura te je dobivena građevinska dozvola za 2 nova polja na kojima će biti 5 ukopnih mjesta. Riječ je o proširenju unutar gradskog zemljišta na dva polja južno i zapadno. Dugoročno ostaju još 4 polja kojima će se zadovoljiti potrebe za ukopnim mjestima na našičkom groblju. Vrijednost investicije je preko 1.000.000,00 eura i bit će odrađena u fazama tijekom desetak godina.

Uz građevinske radove, na novom dijelu groblja u Našicama radi se i na hortikulturnom uređenju koje su, kao i građevinske radove, odradili djelatnici Našičkog parka d.o.o.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments