Marina, Dorotea i Rea osvojile 6. mjesto na Prvenstvu Hrvatske, Nexe upisao nove bodove, Vihor također

Rukometaši NEXE-a ugostili su sinoć u dvorani OŠ Kralja Tomislava ekipu Spačve iz Vinkovaca. Prvenstvena utakmica 7. kola Premijer hrvatske rukometne lige – Lige za prvaka okončana je rezultatom 33:25 za Nexe.

Danas će u Našicama biti odigrani prvenstveni rukometni susreti 1. hrvatske rukometne lige – Dječaci A istok. U 11 sati igrat će NEXE i Đakovo a u 13 NEXE i Ivan Mikanovci.

Jučer je u Vinkovcima odigran turnir u maloj odbojci grupe J za najmlađe kadetkinje u okviru prvenstva Slavonije i Baranje . Našičanke su odigrale dva susreta. Vinkovci – Našice 2:1 te Našice – Belišće 0:2. U ukupnom poretku najmlađe kadetkinje ŽOK-a Našice osvojile su 7. mjesto.

Danas će u Našicama u 17 sati posljednje 18. kolo 3. odbojkaške lige, u kojem se odlučuje o viceprvaku, odigrati druga ekipa Našica i Linga Osijek.

Nogometaši Vihora na svom su terenu u Jelisavcu pobijedili 3:1 ekipu Vukovar 1991. Utakmica je odigrana u okviru 25. kola Treće hrvatske nogometne lige istok.

Na gradskom stadionu u Našicama odigrana je prvenstvena utakmica 22. kola Međužupanijske nogometne lige Slavonije i Baranje. Domaća ekipa NAŠK-a poražena je 1:2 od Šokadije iz Babine Grede.

U Prvoj županijskoj nogometnoj ligi na rasporedu su prvenstvene utakmice 25. kola. Nogometaši FEŠK-a putuju danas u Punitovce gdje će igrati protiv domaće Slavonije.

Prvenstvene utakmice 21. kola bit će odigrane u sklopu Druge županijske nogometne lige – skupina Našice. U subotu su odigrana dva susreta
Đurđenovac – Seljak (Koška) 5:0
Šipovac – Željezničar (Markovac) 4:8.
Ostale utakmice bit će odigrane danas s početkom u 17 sati a sastaju se: Iskrica (Šaptinovci) – Lila,
Polet (Bokšić) – Sloga (Podgorač)
Motičina – Zoljan
Croatia (Velimirovac) – Omladinac (Vukojevci)
Mladost (Stipanovci) – Slavonija (Klokočevci).

U ligi Nogometnog središta Našice na rasporedu su prvenstveni susreti 18. kola. Danas će s početkom u 17 sati igrati:
Brezik – Vuka (Razbojište)
Mladost (Mladost Breznica) – Dinamo (Budimci)
Lug (Bokšić Lug) – Seona
Martin – Poganovci
Lađanska – Vihor II (Jelisavac)
Omladinac (Niza) – Zagorac 1952. (Beljevina)

U Čakovcu je jučer održano Prvenstvo Hrvatske u disciplini zračna puška/pištolj (ISSF – međunarodni program) za kategorije kadetkinja i kadeta (20 hitaca). Nastupilo je oko 150 natjecatelja iz 37 klubova a među njima i kadetkinje Streljačkog kluba Našice. Ekipa u sastavu Marina Tušek, Dorotea Horvat i Rea Markulić je s 573 krugova osvojila izvrsno 6. mjesto. Marina je pogodila 192,2 kruga i u pojedinačnoj konkurenciji osvojila 19. mjesto. Dorotea je sa 192,0 osvojila 21. a Rea sa 188,1 pogođenih krugova 29. mjesto.

tekst: Danko Justić, Krunoslav Jakobek