HomeVijestiRegijaIz kuće ukraden novac i nakit

Iz kuće ukraden novac i nakit

Na području Policijske uprave osječko–baranjske tijekom protekla 24 sata evidentirano je 16 kaznenih djela od kojih policija izdvaja kazneno djelo teške krađe i tri kaznena djela krađe.

IZ KUĆE UKRADEN NOVAC I NAKIT
U periodu od 11. do 15. ožujka, u Osijeku, nepoznati počinitelj je provalio u kuću, vlasništvo 79-godišnjakinje te ukrao novac i zlatni nakit. Vlasnici je počinjena materijalna šteta od nekoliko desetaka tisuća kuna.

UKRADENI BICIKLI
U ponedjeljak, 14. ožujka, u vremenu od 19 do 21 sat, u Osijeku, ispred ugostiteljskog objekta, nepoznati počinitelj je ukrao bicikl, vlasništvo 33-godišnjaka. Istog dana, oko 20,30 sati, u Osijeku, na ulici, nepoznati počinitelj je ukrao bicikl, vlasništvo 19-godišnjaka. Jučer u popodnevnim satima, u Valpovu, ispred stambene zgrade, nepoznati počinitelj je ukrao bicikl, vlasništvo 48-godišnjaka. Vlasnicima je počinjena materijalna šteta od više tisuća kuna.

GRAĐANIN PRONAŠAO STRELJIVO
Jučer je, u Belom Manastiru, 45-godišnjak prilikom čišćenja dvorišta i gospodarskih zgrada pronašao metalni spremnik s 91 komadom različitog streljiva. Pronađeno streljivo su policijski službenici izuzeli na siguran način s mjesta pronalaska. Policija podsjeća građane da akcija „Manje oružja, manje tragedija – Izbacimo uljeza“ još traje. Dragovoljna predaja oružja vremenski je neograničena, a o svemu se dodatno možete informirati i putem besplatne telefonske linije 0800 88 92.

PROMETNE NESREĆE I ALKOHOLIZIRANI VOZAČI U PROMETU
U protekla 24 sata na području Policijske uprave osječko–baranjske, evidentirano je 10 prometnih nesreća. U jednoj prometnoj nesreći jedna osoba je lako tjelesno ozlijeđena. Preostalih 9 prometnih nesreća za posljedicu su imale materijalnu štetu. Na području Osijeka dogodilo se 8 prometnih nesreća i 2 na području Đakova.

Jučer je na području Policijske uprave osječko-baranjske evidentirano 7 vozača (4 osobnog automobila i 3 bicikla) koji su upravljali pod utjecajem alkohola. Najveća prisutnost alkohola evidentirana je u 20:50 sati, u Višnjevcu, kada je u nadzoru prometu zaustavljen osobni automobil s kojim je upravljao 37-godišnjak iz Josipovca. Vozač je upravljao osobnim automobilom za vrijeme dok mu je ukinuta vozačka dozvola zbog prikupljenih 12 negativnih prekršajnih bodova te mu je evidentirana prisutnost alkohola u krvi od 2,53 grama po kilogramu. Uhićen je te mu je privremeno oduzeto vozilo s kojim je upravljao do donošenja odluke o prekršaju. Za počinjene prekršaje predviđena je maksimalna novčana kazna u iznosu do 40.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana, zaštitna mjera zabrana upravljanja motornim vozilima „B“ kategorije u trajanju do 12 mjeseci i 6 negativnih prekršajnih bodova. U 14,35 sati, u Bilju, u nadzoru pometa zaustavljen je 61-godišnji biciklist iz Bilja. Vozaču bicikla je evidentirana prisutnost alkohola u krvi od 2,32 grama po kilogramu te je smješten u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva.

 

izvor: PU osječko-baranjska, foto: arhiva

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments