Dječji vrtić Zvončić Našice pobjednik 18. Olimpijskog festivala dječjih vrtića OBŽ

Na Gradskom stadionu u Našicama danas je održan 18. Olimpijski festival dječjih vrtića Osječko – baranjske županije. Oko 400 djece iz 11 vrtića naše županije natjecalo se u 5 sportskih disciplina, a najuspješniji nastupit će na državnoj Olimpijadi dječjih vrtića. Na početku natjecanja nazočne je pozdravila Zvjezdana Tuma-Pavlov predsjednica Sportske zajednice Osječko – baranjske županije a nazočne je pozdravio i izaslanik župana i potpredsjednik Županijske skupštine Ivica Čeme. Simboličnim paljenjem olimpijskog plamena, dječju je olimpijadu otvorio našički gradonačelnik Josip Miletić zaželjevši svim mališanima i njihovim odgojiteljicama ugodan boravak u našem gradu te puno sportskih uspjeha. Svečanosti otvorenja bili su nazočni i predsjednik Mjesnog odbora Grada Našica Josip Matek, predsjednik NK “Našk” Ivan Keglević, predsjednik Gradskog savjeta mladih Goran Konjetić, glavni tajnik Sportske zajednice Osječko–baranjske županije Dubravko Ižaković i predsjednik Sportske zajednice Grada Našica Nikola Antolović. Koordinator natjecanja bio  je županijski vijećnik Vanja Prošić, a u organizaciju natjecanja uključeni su i članovi Gradskog društva Crvenog križa Našice, brojni volonteri te predstavnici sportskih klubova i udruga s našičkog područja.

U disciplini Trčanje 50 metara – dječaci 3. mjesto osvojio je Tin Vondrak iz “Zvončića” Našice, a u disciplini Trčanje 50 metara – djevojčice 2. mjsto osvojila je Marija Drač iz “Jaglaca” Đurđenovac. U Štafeti 4 x 25 m – djevojčice najbolje su bile Nikol Knežević, Mia Hajnal, Iskra Baričević i Nika Suk iz “Zvončića” Našice, a u štafeti 4 x 25 m – dječaci, prvi su bili Lukas Lelić, Ivan Kopčalić, Matej Kovačić i Luka Bilić iz “Zvončića” Našice. U bacanju loptice u dalj – dječaci Prvi je Fran Vladika, a 3. Josip Uremović iz našičkog vrtića. U Skoku u dalj – djevojčice: 1. mjesto zauzela je Lea Gašparić iz Zvončića Našice, a u Skoki u dalj – dječaci 2. mjesto osvojio je Petar Benotić iz Zvončića Našice. U disciplini Nogomet djevojčice najuspješnija je bila ekipa dječjeg vrtića Zvončić Našice koje su u finalu svladale ekipu Đakova. U disciplini Nogomet – dječaci, treće mjesto osvojila je ekipa Dječjeg vrtića Zvončić Našice a četvrta je bila ekipa Đakova. U ukupnom poretku najuspješniji je Dječji vrtić Zvončić Našice, drugo mjesto osvojila je ekipa Sjenčica Osijek, a treće Dječji vrtić Đakovo. Trofej Fair play pripao je Dječjem vrtiću Lane Osijek. Medalje i pehare najuspješnijim vrtićancima uručili su zamjenik gradonačelnika Hrvoje Šimić, predsjednik Vijeća mjesnog odbora Grada Našica Josip Matek te Ivan Keglević predsjednik NK Našk. U zabavno-glazbenom dijelu programa nastupila je mlada pjevačica Andrea Granat.

Tekst i foto: Danko Justić