Danas je blagdan sv. Luke, evanđeliste. Sveti Luka je zaštitnik liječnika, kirurga, umjetnika, slikara, kipara, pisara, zlatara, mesara, neoženjenih muškaraca, izrađivača stakla i čipke.
Blagdan sv. Luke je i Dan liječnika. Tim povodom, svim liječnicima i zdravstvenim djelatnicima, u ime Grada Našica i svoje osobno, čestitku je uputio gradonačelnik Josip Miletić. Čestitke je uputio Hrvatskom katoličkom liječničkom društvu, Hrvatskoj katoličkoj udruzi medicinskih sestara i tehničara Požeške biskupije, Općoj županijskoj bolnici i Domu zdravlja Našice.
Na večernjoj svetoj misi u Župnoj crkvi sv. Antuna Padovanskog u Našicama, vjernici će moliti za medicinsko osoblje i za sve pokojne koji su radili u našičkoj bolnici.
Tekst: Asja Godžirov Kurilj
Foto: arhiva RNa

