Ministarstvu zdravstva Vlada je na današnjoj sjednici dala suglasnost za nabavu 26 vozila za hitnu medicinsku službu za sve županijske zavode. Od toga:
- tri vozila idu u Grad Zagreb,
- po dva u Osječko-baranjsku, Primorsko-goransku i Splitsko-dalmatinsku županiju,
- a po jedno u ostale županije.
“Ukupna vrijednost tog ugovora za nabavu vozila iznosi 4.110.677 eura. To će biti dodatnih 26 vozila na aktualno postojeće 471 vozilo u Hrvatskoj. I ovom nabavom dokazujemo kako kontinuirano ulažemo, ne samo u infrastrukturu, nego i opremu za potrebe zdravstvenog sustava.”, istaknula je ministrica zdravstva Irena Hrstić.
Nabava je u skladu i sa strateškim planom regionalnog razvoja županija, dodala je.
izvor: HINA / foto: OBŽ

