Povodom Međunarodnog dana žena danas je u Dvorcu Pejačević održana “Wine&Art” radionica za sve ljubitelje umjetnosti, vina i dobrog raspoloženja.
Večer je započela degustacijom vina i razgledavanjem stalnog postava Zavičajnog muzeja Našice uz stručno vodstvo kustosice pripravnice Patricije Kovačević:
„Današnje vodstvo kroz stalni postav Zavičajnog muzeja najviše se doticao značajnih žena u obitelji Pejačević koje su svojim životom oblikovale povijest našičkog kraja i samim time značajno utjecale na sve sfere društvenog života. S obzirom da obilježavamo Dan žena posebno smo se dotaknuli i prostora za žene – Žuti salon koji je posebno značajan obitelji u glazbenom i društvenom smislu“ – naglasila je Patricia.
Kroz interaktivno predstavljanje salona i prostorija sugrađanke su pobliže upoznale povijest obitelji i značajne uspjehe žena, a večer je nastavljena slikanjem u višenamjenskoj dvorani Dvorca.
Još jedna u nizu “Wine&Art” radionica posvećena umjetnosti i vinu okupila je 30 sugrađanki koje su uz stručno vodstvo prof. Jelene Lulić, umjetnice i nastavnice Škole primijenjene umjetnosti i dizajna u Osijeku, prigodno oslikale stiliziranu figuru žena sa šeširom uz dozu elegancije. I ovoga puta korištena je tehnika akril na platnu, a kako je istaknula, iako je najzahtjevniji element svake radionice postavljanje crteža, slikanje uz degustaciju vina odličan je način izražavanja kreativnosti i opuštanja u dobrom društvu, od početnika do onih iskusnih umjetnika.
Sudionice su tijekom cijele večeri mogle uživati u vinima Vinarije Enosophia, a za slatke delicije pobrinula se Cukerija. Organizatori večeri bili su Turistička zajednica Grada Našica i Udruga mladih INFO.
Galeriju fotografija možete pogledati na poveznici.
tekst i foto: Božica Bjelokapić

