HomeVijestiSP: U Torontu otvorena "Hrvatska kuća"

SP: U Torontu otvorena “Hrvatska kuća”

Nedaleko stadiona BMO Field u Torontu, sinoć po lokalnom vremenu, otvorena je Hrvatska kuća, mjesto druženja navijača uoči ogleda drugog kola protiv Paname.

Nakon što su tisuće hrvatskih navijača pretvorile centar Dallasa u more crveno-bijelih kvadratića, hrvatski navijači sada svoju pozornost okreću Torontu. Croatia House služit će kao mjesto okupljanja navijača uoči utakmice Hrvatske protiv Paname.

“Croatia House” je zamišljena kao središnji prostor za neformalna druženja hrvatskih navijača. Smještena je u Toronto Event Centru, oko 200 metara udaljenom od stadiona.

Cilj je bio okupiti hrvatske navijače iz cijelog svijeta, prije svega dijasporu iz Sjeverne Amerike te stvoriti sjajnu navijačku atmosferu uoči i nakon dvoboja Hrvatske i Paname.

U Toronto stiže i 100-metarska navijačka zastava, a na dan utakmice s početkom u 17.00 sati najavljen je i korteo. Upravo je divovska zastava s crveno-bijelim kvadratićima postala simbol hrvatskih navijača. Nosila se na ulicama tijekom niza velikih turnira, od SP-a u Rusiji i Katru, do New Yorka, Dallasa i Toronta.

Procjenjuje se da samo na području Toronta živi oko 50.000 ljudi hrvatskog podrijetla

“Drago nam je da možemo okupiti tisuće naših navijača u Croatia House, svi skupa se zabaviti, ponosni što su naši “Vatreni” ovdje. Vjerujem da ćemo sutra biti još više ponosni.” – kazala je menadžerica Kanadsko-hrvatske gospodarske komore Wanita Kelava.

Izbornik Zlatko Dalić je na posljednjoj konferenciji za novinare uoči utakmice kazao kako očekuje veliku podršku navijača.

-“Nama je podrška uvijek značajna. Imamo veliku podršku u dijaspori, a pogotovo ovdje. Ljudi jedva čekaju da vide svoju reprezentaciju i hvala im na podršci. To je velika stvar za nas, oni će biti naš dvanaesti igrač,” poručio je hrvatski strateg.

 

izvor: HINA

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments