HomeSportGolubovi listonoše spremni za treću utrku iz mađarske Ajke

Golubovi listonoše spremni za treću utrku iz mađarske Ajke

Članovi Športskog kluba uzgajivača golubova listonoša “Templar” Našice danas u 18 sati okupili su se u klupskim prostorijama kako bi započeli s pakiranjem svojih natjecatelja za treću ovogodišnju utrku.

Odredište je mađarski grad Ajka, a uzbuđenje među uzgajivačima potvrđuje da je sezona u punom jeku.

Na put kreće 710 golubova koji će prevaliti udaljenost od 170 kilometara.

Sati rada i predanosti 

Iza članova kluba su nebrojeni sati rada, truda i predanosti. Uzgoj i priprema golubova listonoša zahtijevaju disciplinu i veliko znanje. No, golubari ističu kako se svaki uloženi trenutak isplati onog trena kada se ptice puste na startu i krene iščekivanje njihovog povratka u matične golubinjake.

Zajedništvo kao ključ uspjeha

Ono što ovaj klub izdvaja od mnogih drugih nije samo rezultat, već iznimno zajedništvo i prijateljska atmosfera. Pakiranje golubova, koje je tehnički zahtjevan posao, proteklo je u opuštenom tonu, uz međusobnu potporu i spremnost svakog člana da pomogne kolegama.

-Upravo nas ta složnost i pozitivna energija čine jačima. U klubu vlada atmosfera u kojoj svatko daje svoj doprinos. Međusobna podrška motivira nas da budemo još bolji iz utrke u utrku. – poručuju iz Kluba “Templar”.

RELATED ARTICLES
- Advertisment -
Google search engine

Najčitanije

Recent Comments