Home / Naslovnica / Poraz NEXE-a na otvaranju nove sezone
PPD_Zagreb_NEXE_SEHA_rujan_2017

Poraz NEXE-a na otvaranju nove sezone

Rukometaši NEXE-a poraženi su na startu nove sezone SEHA Gazprom lige. U najvećem hrvatskom rukometnom derbiju, na svom je terenu slavio PPD Zagreb s konačnih 27:19. Nakon katastrofalnog prvog poluvremena u kojemu su postigli samo 6 pogodaka i na odmor otišli sa zaostatkom od 10 pogodaka, našički su se rukometaši u nastavku uspjeli donekle posložiti i gotovo vratit i u utakmicu približivši se Zagrepčanima na 4 pogotka, no hrvatski je prvak na kraju ipak zasluženo slavio. Trener NEXE-a Hrvoje Horvat:

01_09_2017_Hrvoje_Horvat.mp3

Iako nije bio u potpunosti zadovoljan učinkom na terenu, trener PPD-a Zagreb Kasim Kamenica imao je razloga za slavlje na otvaranju nove sezone:

01_09_2017_Kasim_Kamenica.mp3

Najefikasniji u redovima PPD-a bili su Zlatko Horvat i Dobrivoje Marković s po 7 pogodaka dok su u našičkoj ekipi najefikasniji igrači bili Saša Barišić Jaman, Ivan Sršen i Borna Manci Mičević s po 3 postignuta pogotka a 12 obrana uknjižio je vratar Kristian Pilipović.
U idućem kolu NEXE u utorak 5. rujna na svom terenu dočekuje ekipu Vojvodine iz Novog Sada.

tekst: Danko Justić